Tautė Bernotaitė
Vyrenijus Andrijauskas

Apie mokytoją:

Ketvirti metai gilinuosi į YIN jogą, kurios mokausi iš šią jogą išgryninusio Paul Grilley mokinių. Naujausia patirtis – 2021 m. liepą baigti funkcinės Hathos kursai Nyderlanduose, taip pat pas Paul Grilley mokinius, ilgamečius mokytojus Anat Geiger ir Marcel van de Vis Heil. Funkcinis požiūris nesikoncentruoja į estetinę pozos išraišką.

Temos festivalyje:

YIN joga su rašymu (fascijų tempimai ir giluminių kūno patirčių iškėlimas ant popieriaus). Tai galimybė pasiekti savo giliuosius audinius, kuriuose visa mūsų patirtis. Per YIN jogą tempiame fascijas, kurios dar kitaip vadinamos ‘jausmų organu’. Pozose būname ilgiau nei aktyvioj praktikoje – 3-7 minutes, tai leidžia raumenims palengva atsipalaiduoti, todėl po kelių minučių kūnas pakviečia įeiti giliau, kūnas atsipalaiduoja, nurimsta. Būsenoje iškyla įvairių vaizdinių, prisiminimų, įžvalgų. Jas užsirašome. Tai įgalina, nes patirties nebesandėliuojame kūne, bet pamatome popieriuje, išorėje.

Ko išmoks užsiėmimo dalyviai? 

YIN joga moko išbūti nepatogumą kuo minkščiau. Sujungta su rašymu, ši joga moko pažinti ir priimti savo šešėlinę pusę, nepatogias emocijas. Užuot bandžius nuolat būti pozityviai, čia per netobulai atrodančias pozas ir patirtis jose mokomasi priimti visas savo dalis. Praktiką papildo mokytojos per ketverius metus atrinkti išskirtiniai skaitiniai.