Simona Pajaujienė
Vyrenijus Andrijauskas

Patirtis / ekspertinė sritis: Esu sveikatingumo trenerė su 30 metų stažu, Lietuvos sporto universiteto docentė, socialinių mokslų daktarė, sveikatingumo trenerių programų koordinatorė, trenerių rengimo mokyklos “ActiveTraining” viena iš steigėjų ir dėstytojų. Vedu nuolatinius seminarus treneriams, mokytojams, visuomenei, esu Europos sveikatingumo sektoriaus ekspertė, rengianti trenerio standartus visam senajam žemynui, skaitau pranešimus ne tik Lietuvos, bet ir užsienio konferencijose. Dirbdama galiu pilnai realizuoti save ir jaustis naudinga visuomenei. Taip, dar neturime tos svajonių Lietuvos, o sveikatingumas, mada ir komercija eina labai greta. Daug sergame, dar daugiau sėdime, skauda širdį už žmogų, sistemą, bet nenuleidžiu rankų ir kiek įmanoma skleidžiu tikrąją, o ne komercinę sveikatinimo misiją, mokau kitus. Taip, esu neparanki pardavėjams, griaunu jų mitus ir mokau tiesos. Nors kartais ir ją sunku surasti šiame dinamiškame ir greitame pasaulyje. Bet šiame kelyje tikrai esu ne viena! Mano auklėtiniai yra stiprūs treneriai, teisingi specialistai ir empatiškos asmenybės. Tai didžiausia dovana mokytojui.

Mano misija festivalyje: Bent šiek tiek praplėsti dalyvių akiratį judesio pasaulyje ir pasukti įprasto požiūrio kampą. Kiekvienas turime savo gyvenimo filosofiją, daug žinome ir tikime tuo, kuo norime tikėti. Todėl aš nenurodinėsiu, ką daryti, kaip maitintis, kas sveika ar nesveika. Sveika gyvensena yra neaprėpiamai plati, su daug galimybių bei pasirinkimų. Tačiau būtina suprasti, kad visuomenės keičiasi ir ne į gerąją pusę: vis labiau sergame, jaučiame skausmus, neturime energijos, esame nuolatinio streso ar perdegimo būsenoje, nejaučiame pilnatvės ir gyvenimo džiaugsmo, esame kūno vergai. Sutikime, kad labiausiai tobuliname savo išorę, mažiname arba didiname kūno masę, kovojame su senėjimu ir aukštiname “sėkmingai” jaunėjančius. Tačiau sveikata pirmiausia prasideda galvoje, ne raumenyse ir fizinė sveikata – tik maža dalis bendrosios gerovės ir pilnatvės jausmo. Sieksiu pasidalinti funkcionalaus kūno ir sveikos galvos sėkmingo derinio plėtojimu. Taip pat norėčiau, kad suprastume, jog sveikatingumo verslas yra milžiniškas, nes tai, kas yra “SVEIKA”, galima labai pelningai parduoti. Todėl tikiuosi, kad po mūsų diskusijos kiekvienas rasite atsakymą, kur yra mada, o kur būtinybė.

Mano pokyčio istorija: Sporte esu nuo vaikystės, mėgstu aktyvią gyvenseną visomis prasmėmis. Niekuomet nebuvau vienos srities šalininkė, stengiuosi matyti visumą ir siekti geriausio derinio bei pasirinkimo pagal poreikius. Todėl anksti supratau, kad svarbu neužsidaryti siauroje specializacijoje ir matyti treniravimo procesą plačiai. Taip teko praeiti įvairių krypčių mokymus: nuo klasikinės aerobikos grupinių treniruočių iki mankštų vandenyje, lauke, dviračių salėje, nuo asmeninio trenerio darbo treniruoklių salėje iki jogos, Pilates, NirvanaFitness metodikų. Mokiausi, mokausi ir mokysiuos. To linkiu ir žmonėms! Motyvacijos judėti, sveikiau gyventi ir dirbti tikrai neieškau, ji ateina iš širdies, iš studentų ar mokymų dalyvių dėkingumo, iš didelio klubo ar mažųjų miestelių bendruomenių, iš kolegų, net praeivių šypsenų. Stengiuosi savąją energiją ir žinias perduoti kitiems. Visada ir visur, turbūt taip gaunu dar daugiau.

Temos:
Sportavimas: MADA ir/ar BŪTINYBĖ?

Paskaita – diskusija apie tikrąsias sportavimo bei judesio vertes ir būtinybes.

Categories