Laura Gaučytė
Laura Gaučytė

Kam eiti, kai gali šokti? Šokio žingsneliu einu per gyvenimą jau nuo mažų dienų. Man šokis – tai laisvė, meilė, džiaugsmas, aistra ir laukinė prigimtis, tai grįžimas į savo šaknis ir pakilimas virš debesų… Tai mano išjaustas ir pasirinktas kelias, į kurį ilgai keliavau takais ir takeliais, kol radau mokytojus, įkvepėjus, tapau sertifikuota NIA mokytoja ir išdrįsau dalintis tuo, kas pakeitė mano gyvenimą. Šiandien jau skaičiuoju penktus metus.
Kai į mano gyvenimo duris pasibeldė NIA, įvyko tarytum nušvitimas, savęs atradimas, panirimas į visišką meilę sau, šokiui ir aplinkiniams, o su ja ir begalinis noras dalintis ir kurti, parodyti, kiek daug savo galios ir gilios prasmės NIA gali atnešti kiekvienam.

Tema festivalyje: NIA šokio praktika

NIA (Neoromuscular Integrative Action) praktika – tai holistinė judesio kelionė į savo vidų, per šokį, vedama emocijų draugystės, saviraiškos, improvizacijos ir laisvės būti savimi.
NIA – tai terapinis šokis, pagardintas Rytų kovos menų ir gydomųjų praktikų prieskoniais, subalansuotas kūnui, protui ir sielai.
NIA – tai jausmas, sugrąžinantis į pamirštą, nežabotą, nepažintą ar tebeieškomą savo prigimtinę būseną. NIA praktikoje kūnas naudojamas pagydyti mintims ir sielai, apjungiant raumenų judėjimą kartu su savistaba, improvizacija, vizualizacija ir ekspresyvumu. Kūno kalba ir žodiniai išsireiškimai naudojami padėti iškilti užmirštiems jausmams, tiek maloniems, tiek nemaloniems, į sąmonės paviršių.
NIA tai pasiekia sujungdama keletą gydomųjų menų, klasikinių judesio formų, kovinius menus ir šokį.
NIA praktikuoti gali visi, nesvarbu koks Jūsų amžius, lytis ar sveikata. Čia kiekvienas prisitaiko ir randa savo harmoningą ritmą, tempą ir nuotaiką.

Ką festivalio dalyviai išsineš, išmoks Jūsų užsiėmime?

NIA pasitiks karturytą, todėl pažadins, uženergizuos ir nuteiks puikiai dienai. Sustingusisu – išjudins, pavargusisu – atpalaiduos, ir visiems sukels džiaugsmo ir geros nuotaikos vidinę šypseną.