Ayya Piyadassī
Vyrenijus Andrijauskas

Apie mokytoją:

Esu giliai pasinėrusi į theravados budistines praktikas (theravada.lt). Medituoju 14 metų, iš jų 8 gyvendama Mianmaro budistų vienuolės gyvenimą. Mano patirtis: atsiskyrimai meditacijos centruose, vienuolynuose, oloje, mokytojo vedami, savarankiški, Azijoje ir Europoje. Nors man šiame kelyje visada svarbiausia buvo meditacija, daug dėmesio skyriau ir teorijos mokymuisi: Mianmare baigiau budizmo ir pali kalbos magistro studijas.

Temos festivalyje:

1) Dieviškosios buveinės budizme: geraširdiškumas, atjauta, džiaugsmas ir lygiažiūra. Jų vystymas. Kai kyla neigiamos emocijos, nėra paprasta jas suvaldyti, bet polinkį į jas galima mažinti vystant tokias teigiamas būsenas kaip geraširdiškumą, atjautą, džiaugsmą ir lygiažiūrą. Budizme šios būsenos vadinamos ‘dieviškomis buveinėmis’. Ar įmanoma išsikapstyti iš pykčio, baimių ir pavydo pragaro bei gyventi kaip dievybėms – kupiniems gerų norų, atjautos, džiaugsmo ir išminties? Budos mokymas teigia, kad įmanoma, ir paskaitoje bus pasakojama apie dieviškųjų buveinių vietą budizme ir meditacijas, kurių pagalba jos yra vystomos.

2) Geraširdiškumo meditacija. Geraširdiškumas (snskr. maitri, pali mettā) – tai dieviškoji buveinė, apie kurią Buda kalbėjo daugiausiai. Buda mokė skleisti geraširdiškumą visoms būtybėms, be išimties ir be ribų. Šioje sesijoje susipažinsime su pagrindinėmis geraširdiškumo meditacijos instrukcijomis ir nuosekliai taikysime jas spinduliuodami geras intencijas skirtingoms būtybėms: gerbiamoms, mylimoms, sau, nepažįstamoms ir sudėtingoms. Išbandysime du skirtingus meditacinius metodus, skirtus suvienodinti jaučiamą geraširdiškumą visoms būtybėms.

Ko išmoks užsiėmimo dalyviai? 

Paskaitoje dalyviai sužinos kokias teigiamas emocijas ir kaip galima vystyti, kad sumažinti polinkį į neigiamas. Istorijos iš Budos pamokymų ir vienuolės patirties įkvėps ir aiškiai parodys, kad mes galime keistis, ir mūsų emocinis gyvenimas nėra kažkas įgimto – širdį galima apvalyti ir tame nėra jokios magijos. Po meditacijos sesijos dalyviai patirs kaip vystyti geraširdiškumą ir įgytas žinias galės taikyti tolimesnėje praktikoje: tiek ant meditacijos pagalvėlės, tiek ir kasdieniniame gyvenime. Kitų dieviškųjų buveinių meditacijų principas yra panašus į šios, tad namuose jį bus galima pritaikyti ir atjautai, ir džiaugsmui, ir lygiažiūrai vystyti.