Asta Keturkienė
Vyrenijus Andrijauskas

Apie mokytoją:

30 metų gydomojo darbo patirtis šiuolaikinėje medicinoje. 20 metų konsultuoju sveikos mitybos bei gyvensenos klausimais privačiose klinikose. 12 metų gydytojos praktikoje derinu Ajurvedą bei alopatinę mediciną. Esu baigusi Kauno Medicinos universitetą, Ajurvedos akademiją Lietuvoje, tobulinausi Jiva Ayurveda Institute Indijoje. 

Temos festivalyje:

1) Ajurveda: žmonių organizmo funkcijos pagal konstitucinius tipus došas. Kas nulemia mūsų skirtumus? Vieni šąlame, kiti kaistame, nekurie valgo daug ir nestorėja, kiti kaupia svorį ir nuo vandens, nuo to paties maisto vieniems refliuksas, kitiems pilvo pūtimas… Kaip atpažinti savo konstitucinį tipą ir sau padėti? 

2) Ajurveda ir organizmo tarša  kaip ją atpažinti? Iš nežinojimo, dėl sutrikusio virškinimo ar kitų priežasčių, mes užteršiame savo kūną, o toksinai tampa mūsų audinių sudedamąja dalimi. Sužinosime, kaip suprasti, jog mūsų organizmas užsiteršęs ir kaip tuomet sau padėti.

3) 5000 m. senumo ajurvedinės mitybos taisyklės pagal došas. Taisyklės vairuojant, naudojantis buitine technika, mobiliuoju telefonu ir kt. pripažįstamos, o maitintis galime bet kaip? Vien vadovautis  „noriu“ ar  „visi taip valgo“ neverta, nes pagrindinės mitybos taisyklės surašytos jau prieš 5000 m. seniausios pasaulyje medicinos Ajurvedos traktatuose.

4) Rytinė joga ir meditacija.

Ko išmoks užsiėmimo dalyviai? 

Į festivalį atvyksta šviesūs žmonės, viliuosi, jie įgaus daugiau teorinių bei praktinių sveikatą, tuo pačiu ir emocinę, stiprinančių žinių bei jas savo gyvensena skleis aplinkiniams.