Danguolė Venslavičė-Mykolaitienė
Laura Gaučytė

Patirtis / ekspertinė sritis: 

Esu judesio mokytoja plačiąja prasme. Turiu reabilitacijos magistro laipsnį. Jau daugiau nei penkiolika metų mokau Body Control Pilates metodo pratimų. Jau šešeri metai, kaip esu diplomuota IBMT (Integrative Body Movement) edukatorė ir terapeutė. Darbe įvairūs metodai, bei plati asmeninė judėjimo patirtis (joga, tai-ci, įvarios somatinės technikos) persipina ir vystosi į holistinį žmogaus judesyje (ramybėje) suvokimą, bei mokymą pažinti save, kitus ir pasaulį per veiksmą, formas ir erdvę. Mokyme svarbu, ką reiškia būti įsižeminusiam, įsikūnijusiam ir atviram, kai tai nebe konceptas, o patyrimas.

Temos: Pilateso pamokos su somatine meditacija. Vystymosi per judesį ciklas nuo ląstelės iki dvikojo.

Pilateso ir somatinių meditacijų užsiėmimų metu patirsime, kad mūsų skeletas, mūsų vidaus organai taip pat “mankštinasi”, kai mes atliekame paprastus pratimus. Pratimai nebus sudėtingi. Užsiėmimai tinkami nuo 0 iki 100 metų, pageidautinas mankštos kilimėlis arba rankšluostis.

Užsiėmimas nuo ląstelės iki dvikojo, susidės iš dviejų dalių, mūsų vystymosi per judesį iki gimimo. Antroje dalyje vystysimės iki vaikščiojimo. Gimimo proceso dėl saugumo ir trukmės nedarysime. Užsiėmimas teorinis-patyriminis. Galima atsinešti užrašus, arba susikurti erdvę piešimui. Jeigu tikrai manote, kad šis laikotarpis jūsų vystymosi metu buvo labai sudėtingas, rekomenduoju dalyvauti, tik teoriniu lygiu, pratimų neatliekant. Reikalinga laisva apranga, tinkama judėjimui ant žemės.

Ką festivalio dalyviai išsineš, išmoks Jūsų užsiėmime?

Galime sau pagelbėti, kai jaučiame ir juntame savo fizinę formą. Išmoksime paprastų kasdienybei tinkamų pratimų, pažinsime save “iš vidaus”. Gali kilti idėjų tinkamų kitoms veikloms: kūrybinei, mokymo, konsultavimo. Tiesiog geriau pažinsime save, kaip žmones ant žemės.